ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

ФОТО НА ДЕНОТ: Победничка атмосфера во соблекувалната на Тиквеш – падна Работнички во Кавадарци

Тиквеш денес го забележа третото сезонско славје, откако на Градскиот стадион во Кавадарци го совлада Работнички со 2:0 и фати приклучок за сигурен опстанок во фудбалската елита на Македонија.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!