ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

ФОТО на денот: Новаци ја слави големата победа во дербито над Кравари

Победничка фотографија од соблекувалната на Новаци по големата победа (3:2) во дербито над Кравари.

Новаци продолжува со победничкиот ритам, а денес прокнижи нови три бода за четири од четири и максимални 12 бодови со кои останува непоразен лидер.

Комплетниот извештај од натпреварот можете да го прочитате ОВДЕ. Четвртото коло ќе биде комплетирано утре.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!