Европски ФудбалФудбал

ФОТО НА ДЕНОТ: Македонското знаеме се вее на мечот меѓу Гезтепе и Алпај, Јаховиќ напиша: „Немам зборови“

Навивачите на Гезтепе направија вистински спектакал со одлична кореографија на трибните, откако на мечот против Алтај (0:2) од турската Суперлига ја одушевија македонската јавност и Адис Јаховиќ.

Самиот Јаховиќ ја сподели фотографијата на својот Инстаграм профил и напиша „Немам зборови“.

Македонското знаме се вееше на трибините за време на натпреварот:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!