ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

ФОТО НА ДЕНОТ: „Лозари“ и Тиквеш ја слават големата победа над Работнички

Тиквеш забележа голем триумф над бледиот Работнички кој продолжува да тоне на табелата во Првата лига. Момците на Влатко Костов запишаа нови три бодови и продолжуваат да се искачуваат на табелата.

Верните „Лозари“ и фудбалерите на Тиквеш по завршувањето на натпреварот заедно ја прославија третата сезонска победа.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!