ЕУРО 2020ФудбалФудбал - Македонска репрезентација

ФОТО: Мрме максимално ги подготвува фудбалерите за Украина

Подготовките на македонската репрезентација за клучниот натпревар со Украина на Европското првенство продолжуваат. Нема одмор за нашите фудбалери, после дуелот со Австрија каде загубивме со 3:1, Македонија веќе се насочува кон Украина за в четврток, во рамки на 2. коло од групата Ц.

Денешниот тренинг на македонските репрезентативци:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!