ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

ФОТО: Мрежите мируваа на контролката во Гевгелија меѓу Кожуф и Победа

Вчера на Градскиот стадион во Гевгелија пријателски натпревар одиграа домашниот Кожуф и прилепска Победа. Избраниците на тренерот Димитар Капинковски, кои во Дојран се подготвуваат за продолжението на првенството на Втората лига – Исток, беа подобар противник но на крајот мечот сепак заврши без победник и без голови 0-0.

>>> ИСТРАЖЕТЕ ЈА МАКЕДОНИЈА ПРЕКУ ФОТОГРАФИЈА И ВИДЕО НА КОТВА.МК <<<

Следниот трет контролен натпревар „црвено-белите“ ќе го одиграат во сабота на теренот на Дојранско езеро, повторно со селекција на странски фудбалери од академијата на Нигерија.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!