Европски ФудбалФудбал

ФОТО: Милош Дринчиќ ново засилување на Сутјеска

Милош Дринчиќ е новото засилување на Сутјеска, потврди клубот од Никшиќ. Дринчиќ доаѓа во Сутјеска од Искра, каде ги помина последните пет години.

Дарко Дрика и Марко Матановиќ дојдоа пред Дринчиќ во Сутјеска.

Договорот го продолжија Владан Гиљен, Драган Гривиќ, Божо Марковиќ, Новица Ераковиќ, Никола Стијеповиќ, Миливоје Раишевиќ и Александар Влаховиќ, додека Марко Четковиќ го напушти тимот.

Сутјеска ја започнува сезоната во првото коло од квалификациите за Конференциската лига, а противник е грузискиот второлигаш Гагра.

Доколку Гагра ја елиминира, тимот од Никшиќ во второто коло ќе се сретне со Макаби Тел Авив.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!