ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

ФОТО: Марена убедлива против Вардар Неготино, Глигоров го има рецептот за победа

Третолигашот Марена денес одигра контролен натпревар против Вардар од Неготино и истиот го доби со убедиви 3:1 на домашен терен.

Марена која со новиот тренер Никола Глигоров има за цел да направи стабилен третолигаш преку двата погодоци на Дејан Митров и едниот на Борис Михов забележа триумф над Вардар Неготино кој во новата сезона има амбиции за враќање во Втората фудбалска лига.

Глигоров го има рецептот за победа против својот поранешен клуб од Неготино.

>>> СО КОТВА.МК ДО ПОВЕЌЕ ГОСТИ ВО ВАШИТЕ АПАРТАНИ / ВАШИОТ РЕСТОРАН <<<

Новата сезона од Третата лига – Југ ќе започне на 27. февруари, Марена ќе стартува против Младост 1930 на домашен терен, а пак Вардар Неготино ќе игра дерби со Големо Коњари, клуб кој исто така најавува високи амбиции.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!