ФудбалФудбал - Македонска репрезентација

ФОТО: Македонската репрезентација до 20 години славеше против Косово

Македонската репрезентација до 20 години (генерација 2002/2003) славеше против Косово со 1:0 на првиот контролен натпревар меѓу двете селекции одигран на тренинг центарот „Петар Милошевски“.

ФОТО: Фудбалска федерација на Македонија

Луан Абази во 63. минута го постигна голот за победа на Македонија. Избраниците на селекторот Драги Канатларовски беа подобар противник во текот на целиот натпревар и заслужено остварија победа. Нашата селекција создаде неколку одлични прилики за погодок, посебно во првото полувреме, но недостасуваше реализација. Гостите немаа сериозна шанса да го загрозат нашиот гол.

ФОТО: Фудбалска федерација на Македонија
ФОТО: Фудбалска федерација на Македонија

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!