ОстанатоФудбалФудбал - Македонска репрезентацијаФутсал

ФОТО: Македонската футсал репрезентација ремизираше против Црна Гора

Македонската футсал репрезентација одигра 2:2 против Црна Гора на првиот контролен натпревар во “Борис Трајковски”.

Гостите водеа со 1:0, ние промашивме пенал за израмнување во првиот дел. Адријан Мицевски и Иван Крстевски донесоа пресврт во продолжението, Црна Гора израмни во 32. минута.

ФОТО: Фудбалска федерација на Македонија

Утре во 17:30, двете селекции ќе се соочат на вториот контролен меч.

ФОТО: Фудбалска федерација на Македонија
ФОТО: Фудбалска федерација на Македонија
ФОТО: Фудбалска федерација на Македонија
ФОТО: Фудбалска федерација на Македонија

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!