ЕУРО 2020ФудбалФудбал - Македонска репрезентација

ФОТО: Македонија летна кон Букурешт, по прв историски настап на ЕП!

Репрезентацијата на Македонија денес замина за Букурешт, на првото историско Европско првенство.

Македонските фудбалери изминатиот период максимално се подготвуваа и одиграа два пријателски натпревар против Словенија (1:1) и против Казахстан (4:0).

Нашата репрезентација го одбра Букурешт и стадионот на Стеауа како тренинг база, па таму ќе ги доработи подготовките и ќе ги игра првите два натпревари, против Австрија и Ураина, по што ќе лета кон Амстердам за третиот натпревар против Холандија. Доколку Македонија избори пласман во нокаут фазата, тогаш ќе играме назад во Букурешт, или пак во Будимпешта или Лондон.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!