ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

ФОТО: Македонија ЃП закажа четири контролки на подготовките во Банско

Македонија Ѓорче Петров се пресели во Банско, Бугарија каде ќе ги продолжи подготовките за новата сезона од Првата македонска фудбалска лига.

Прволигашот од Ѓорче закажа четири контролни натпревари преку кои ќе ја темпира формата за новата сезона.

Првата контролка е закажана во среда против Ингулец, на 17 јули следува тест со ЦСКА 1948, по што следува тест со Беласица Петрич за 20 јули, а два дена подоцна е последниот тест против Академија Пандев.

Досега екипата предводена од Александар Танески одигра два контролни натпревари, првиот го загуби од Тиквеш во Кавадарци, додека вториот со Работнички го доби.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100063516522197

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!