РакометРакомет - Суперлига

ФОТО: Мак-клубовите и РФМ со последен поздрав за Божиновски

Денес македонскиот ракомет доживеа нова голема традија, на само 20 години почина Марко Божиновски кој беше член на суперлигашот Бутел Скопје. Пред неполна недела почина македонскиот репрезентативец и голман на Охрид, Никола Даниловски на 24 години.

Последен поздрав за младиот ракометар на Бутел испратија од македонските клубови и Ракометната федерација на Македонија.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!