ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

ФОТО: „Лавовите“ ги започнаа подготовките за европските настапи

Прволигашот Македонија Ѓорче Петров ги започна подготовките за Конференциската лига на УЕФА. „Лавовите“ преку Купот на Македонија обезбедија „виза“ за Европа.

Момците на Бајрами до 19 јуни ќе работат во Скопје, а потоа следува преселба во Маврово и 14 дена во Банско каде ќе се одвива главниот дел од подготовките.

ФОТО: ФК Македонија Ѓорче Петров 1932
ФОТО: ФК Македонија Ѓорче Петров 1932

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!