ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

ФОТО: Купанов стави потпис на прв професионален договор со Академија Пандев

Младиот голман Филип Купанов денес стави потпис на прв професионален договор со Академија Пандев.

Првиот професионален договор на 18-годишниот голман од Гевгелија е во должина од четири години. Купанов има настапувано и во дресот на второлигашот Кожуф од Гевгелија.

„Филип добредојде во нашето семејство, ти посакуваме многу успех и среќни моменти во иднина“, напишаа од Академија Пандев на социјалните мрежи.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!