Куп на МакедонијаФудбал

ФОТО: Куп-титулата во Кратово, Силекс на пенали ја доби Академија Пандев

По изведување на пенали (3:4) екипата на Силекс го освои Купот на Македонија, откако во регуларниот дел резултатот беше 0:0, а во пенал рулетот тимот на Горан Симов беше поуспешен од Академија Пандев на Александар Васоски.

ФОТО: Фудбалска федерација на Македонија

Силекс се враќа на тронот во Купот за првпат по 1997 година, а ќе настапува и во Европа, во новоформираната Конференциската лига на УЕФА. За Силекс ова е трета титула во Купот на Македонија, откако во 1994 и 1997 година се искачуваше на тронот.

ФОТО: Фудбалска федерација на Македонија

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!