Турнири

(ФОТО) „Кривогаштани 2022“: ПВЦ Галичник и Ресторан Деспина ги искинаа мрежите

Синоќа беа одиграни нови четири натпревари од третиот натпреварувачки ден на турнирот во мал фудбал „Кривогаштани 2022“.

ВАШАТА РЕКЛАМА ОВДЕ – КОНТАКТ: 074/241-247

Третиот натпреварувачки ден донесе многу погодоци, возбуда, фудбалска магија и уживање за сите посетители, навивачи и љубители на малиот фудбал.

Првиот меч беше најнеизвесен, Ресотран Хризантема минимално (1:0) го доби дуелот со Леарт Комерц. Во вториот и третиот меч ПВЦ Галичник забележа двојна победа, со 4:2 беше подобар од Бишат, додека шак со убедливи 5:0 го распадна составот на Добрушево.

Во четвриот меч Ресторан Деспина со 5:0 славеше убедливо над Крушеани.

  • Распоред – петок (12. август):

20:00 часот: Круешани – Големо Коњари
20:40 часот: Ресторан Деспина – Дрим Тим
21:20 часот: Јанески Транс – Бишат
21:50 часот: Трновци – Центар

Спортска Мрежа како единствен спортски сајт во Македонија, кој известува за Третата македонска фудбалска лига, како и за македонските турнири во мал фудбал e медиумски покровител на Турнирот во мал фудбал „Кривогаштани 2022“!

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!