Турнири

(ФОТО) „Кривогаштани 2022“: Крушево и Ватростална ги искинаа мрежите, многу погодоци на вториот натпреварувачки ден

Синоќа беа одиграни нови три натпревари од турнирот во мал фудбал „Кривогаштани 2022“, во рамки на вториот натпреварувачки ден од групната фаза.

Revolution Development е софтверска компанија посветена на развој на врвни решенија за бизниси

Високи победи забележаа Ватростална и Крушево кои ги искинаа мрежите на противниците, додека пак најнеизвесен беше дуелот помеѓу Ел Чапо и Ношпал.

  • Резултати (среда 10. август):

Ел Чапо – Ношпал 1-1 (0-2)
Центар – Ватростална 3-6
Крушево – Гурманo 9-1

Вечерва на програмата се нови четири натпревари, првиот започнува во 20:00 часот.

  • Распоред (четврток 11. август):

20:00 часот Ресторан Хризантема – Леарт Комерц
20:45 ПВЦ Галичник – Бишат
21:20 ПВЦ Галичник – Добрушево
21:50 Ресторан Деспина – Крушеани

Спортска Мрежа како единствен спортски сајт во Македонија, кој известува за Третата македонска фудбалска лига, како и за македонските турнири во мал фудбал e медиумски покровител на Турнирот во мал фудбал „Кривогаштани 2022“!

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!