ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

ФОТО: Кораб ги стартуваше подготовките за новата сезона во Втора лига – Запад

Второлигашот Кораб денес со првиот тренинг означи старт на подготовките за новата сезона во Втората лига – Запад. Клубот претходно промовираше пет нови засилување – Александар Целески, Един Мерсовски, Фатмир Арифи, Аријан Есени и Аган Зибери.

Како што дознава Спортска Мрежа, Кораб ќе се засили со уште неколку играчи пред стартот на новата сезона.

Второлигашот од Дебар минатата сезона заврши на петтото место со 36 бодови.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!