ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

(ФОТО) „Комити“ ги пушти во продажба новите дресови за спас на Вардар!

Навивачката група на Вардар, „Комити“ преку соопштенија известија дека новите дресови во кои игра најтрофејниот македонски клуб се пуштени во продажба и можат сите кои сакат да си ги набават.

Вардар е во многу тешка ситуација, многу е блиску до испаѓање во Втората лига, а доколку во недела загуби во Струга тогаш и официјално ќе стане второлигаш.

Целосното соопштение на „Комити“ за продажбата на новите дресови:

Вардар во недела ќе гостува кај Струга Трим Лум, а потоа во последното коло ќе биде домаќин на Македонија Ѓорче Петров. Шансите на „црвено-црните“ за бодови против екипите кои се борат за излез во Европа се многу мали.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!