ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГАФудбал - ТРЕТА ЛИГА

ФОТО: Караорман е подготвен за баражот против Вардар Неготино

Шампионот на Трета лига – Југозапад, екипата на Караорман вчера го одработи последниот тренинг пред денешниот бараж дуел против Вардар од Неготино, шампионот на Трета лига – Југ.

Овој меч ќе биде одигран денес на стадионот „Борис Трајковски“ со почеток од 17:00 часот, а главен судија кој ќе ја дели правдата ќе биде Димитар Пилешков од Штип.

Навивачките групи „Винари“ од Неготино и „Паткари“ од Струга ветуваат пеколна навивачка атмосфера. Неготинци и стружани се мобилизирани, и за неколку часа ќе се упатат кон Маџари.

Викендица во Горно Коњско со романтичен поглед кон Охридското Езеро

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!