Европски ФудбалЕУРО 2020Фудбал

ФОТО: Идеални 11 на ЕП и Копа Америка, два застрашувачки тима, што е помоќно и подобро ?

Од петок, љубителите на фудбалот ќе можат да уживаат во двете најсилни континентални натпреварувања во светот 24 часа на ден, цел месец. Европското првенство и Копа Америка започнуваат во ист ден.

Непосредно пред почетокот на двете натпреварувања, шпанската „Марка“ излезе со најсилните адути што ги имаат Европа и Јужна Америка во моментот.

Што мислите, кој би победил ако овие две екипи се сретнат ?

Reklama

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!