ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

ФОТО: Гостивар ги стартуваше подготовките за новата сезона во Втората лига – Запад

Екипата на Гостивар вчера го имаше првиот тренинг со што означи старт на подготовките за новата сезона од Втората лига – Запад.

Во новата сезона Гостивар ќе биде предводен од старо-новиот тренер Бирол Топчиу.

Артан Велиу, Валтрин Ќаили, Генц Гаши, Лавдрим Скендери и Ардит Зеќири ја продолжија соработката со Гостивар, а во следниот период се очекува да пристигнат и нови засилувања.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!