ЕУРО 2020ФудбалФудбал - Македонска репрезентација

ФОТО: Горан Пандев го тешеше тажниот Стефан Ристовски во Амстердам

Горан Пандев пред натпреварот со Холандија соопшти дека го игра последниот натпревар за репрезентацијата, по што тој заминува во репрезентативна пензија. Сите негови соиграчи се тажни за ваквата одлука, бидејќи неговите соиграчи после Европското првенство сакаа заедно со него да бркаат пласман и на Светското првенство кое се игра следната година.

ФОТО: Фудбалска федерација на Македонија

Најмногу тажен на ваквата одлука беше Стефан Ристовски кој го тешеше Горан Пандев. Големиот Пандев го прегрна Ристовски и вечерва заедно за последен пат ќе играат против Холандија, за први бодови на Европското првенство и за убав крај на кариераната на ГОРАН ПАНДЕВ во дресот на Македонија.

ФОТО: Фудбалска федерација на Македонија

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!