Европски ФудбалФудбал

ФОТО: Го гледале Брентфорд пред 74 години во најсилната англиска дивизија, тие беа на „Вембли“ да го поддржат својот сакан клуб!

Двајца верни навивачи на Брентфорд пред 74 години го гледале на трибини нивниот сакан клуб или во далечната 1946/47 кога Брентфорд се натпреваруваше последен пат во најсилната англиска дивизија.

74 години покасно, тие беа на „Вембли“ да го поддржат својот сакан клуб и да бидат сведоци на новиот пласман во Англиската елита.

Навистина прекрасна приказна за овие двајца господа и нивната голема љубов кон клубот!

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!