ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

ФОТО: Фудбалерите на штипска Брегалница во Анталија го одбележаа празникот Богојавление – Водици

И фудбалерите на Брегалница денеска во својата база во Анталија го одбелажаа симболично еден од најголемите христијански празници Богојавление Водици.

>>> ПРОМО ЦЕНА 900 ДЕНАРИ НОЌЕВАЊЕ ЗА ТРОЈЦА ВО ОХРИД, РЕЗЕРВИРАЈТЕ НА КОТВА.МК <<<

По редовниот утрински тренинг, „сините“ добија можност за еден вид заедничка слободна дружба, комбинирана и со физички вежби во вода, во хотелскиот комплекс, која беше искористена и да се одбележи големиот православен празник

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!