ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

ФОТО: Фудбалерите на Охрид и управата имаа свечен прием кај Градоначалникот Константин Георгиески!

Фудбалерите на Охрид, управата и логиститката имаа свечен прием кај градоначалникот на Охрид, Константин Георгиески за успешната презентација на градот во македонскиот фудбал.

Градоначалникот најави уште поголема поддршка за второлигашот, кој преку капитените Наум Вељаноски и Ромео Кочоски му доделија дрес и благодарница.

Охрид беше на чекор да направи сензација и да обезбеди учество во Првата лига за следната сезона, откако во регуларните 90. минута имаше два пати водство, а во пенал рулетот среќата беше на страната на Ренова која го сочува прволигашкиот статус.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!