ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

ФОТО: ФК Македонија Враништа комплетно ја заврши реконструкцијата на соблекувалната

Третолигашот Македонија од Враништа комплетно ја заврши реконструкцијата на соблекувалната буквално од темел до покрив.

Стадионот во Враништа добива идеални услови, а следна цел ќе биде израмнување на теренот, за што од клубот велат дека секоја помош е добредојдена.

Целосното соопштение на ФК Македонија Враништа:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!