ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

ФОТО: ФФМ донираше опрема за третолигашите на Истокот

Фудбалската федерација на Македонија им донираше опрема (комплетни дресови, штуцни и фудбалски топки) на третолигашите од Исток.

Опремата беше доделена вчера на Градскиот стадион во Кочани во присуство на претставници од сите фудбалски клубови кои се натпреваруваат во Третата фудбалска лига – Исток.

ЗА СИТЕ ГОЛМАНИ НА ВОЗРАСТ ОД 7 ДО 19 ГОДИНИ – ПРИЈАВИ СЕ НА НАЈГОЛЕМИОТ ГОЛМАНСКИ КАМП НА БАЛКАНОТ – „РБ Охрид 2022“

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!