ОстанатоФудбалФудбал - Четврта Лига

ФОТО: Фаворитите според планот – дожд од голови во Лисолај и Логоварди, во дербито одиграно во Лопатица поделба на бодовите

Викендот се одиграа натпреварите од 2. коло на Општинската фудбалска лига во Битола. Во А1 лигата дербито одиграно во Лопатица заврши со поделба на бодовите.

Резултати А1 Лига
Чагор 3:3 Кск Крклино
Пелагонија Т 1:4 Олдбојс
Младост Д 0:1 Јенимаале
Светлост 6:0 Пелистер ТМ
Црна Река 0:6 Пелагонија Д

Во А2 лигата фаворитите според планот дожд од голови во Лисолај и Логоварди.

Резултати А2 Лига
Лисолај 7:0 Пелагонија Бк
Атлетико 0:6 ОФК Битола
Напредок 0:3Новаци 2011
Хајдук 4:3 Карамани
Доск 1:2 Поешево
Партизан Д 5:0 Младост Го

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!