ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

ФОТО: Дојранско Езеро ја испрати жалбата до ФФМ и ТМФЛ – Југ на Одлуката за испаѓање на екипата!

Откако беше донесена Одлуката од страна на УО на Третата лига – Југ за испаѓање на Габер, Илиден БС и Дојранско Езеро, екипата од Нов Дојран поднесе жалба на ваквата Одлуката и истата веќе е испратена од Фудбалската федерација на Македонија, како и до Третата фудбалска лига – Југ.

Од клубот за Спортска Мрежа велат дека имаат ангажирано и адвокат, па доколку биде потребно целиот случај ќе го решаваат и пред суд.

„Ние веќе имаме адвокат и случајот ќе се решава ако треба и на суд“, кратко велат од клубот за Спортска Мрежа.

Целосната жалба на ФК Дојранско Езеро од Нов Дојран на Одлуката на УО на ТМФЛ – Југ:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!