ЕУРО 2020ФудбалФудбал - Македонска репрезентација

ФОТО: Џани „украде“ полициско возило во Романија!

Македонија во недела го игра првиот натпревар на Европското првенство против Австрија, а атмосферата во репрезентацијата е на максимално високо ниво.

Езџан Алиоски кои сите го сакаат во Лидс поради неговите шеги, пред тренингот на Македонија, се реши да го „украде“ полициското возило на романските полицајци. Ваквиот момент го начека и фоторепортерот.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!