ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГАФудбал - ПРВА ЛИГА

ФОТО: Детонит загуби од Борец, радовишани закажаа генералка против Вардар Неготино

Радовишки Детонит со минимални 1:0 загуби од прволигашот Борец на контролен натпревар одигран во Велес. Второлигашот од Радовиш, иако загуби, сепак прикажа одлична игра, а може да жали за резултатот бидејќи имаше неколку стопроцентни шанси за гол кои не ги реализираше.

Детонит во сабота генералката ќе ја одигра во Неготино против третолигашот Вардар пред стартот на пролетната полусезона.

>>> ПРОМОЦИЈА НА АПАРТМАНИ И РЕСТОРАНИ НА ПЛАТФОРМАТА ЗА ТУРИЗАМ – КОТВА.МК <<<

Радовишани пролетниот дел го отвараат во Градско против „фенерџијата“ Локомотива, а целта на Детонит ќе биде сигурен опстанок во второлигашкото друштво за следната сезона.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!