ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

ФОТО: Брегалница во Пехчево ја започна втората фаза од подготовките

По еднонеделните подготовки во Штип, од денеска тренажниот процес за фудбалерите на Брегалница продолжува во Пехчево. Во текот на вчерашниот ден беше одработен и првиот тренинг од втората подготвителна фаза.

Штипските „сини“ главниот дел од подговките за новата сезона во Првата македонска фудбалска лига ќе го одработат во Златибор.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!