ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

ФОТО: Брегалница успешно ги заврши подготовките во Анталија, „сините“ се враќаат во Македонија

Фудбалерите на Брегалница со натпреварот против казахстански Тобол ги завршија подготовките во Анталија. Денеска во попладневните часови сината експедиција се враќа во Македонија каде ќе продолжат подготовките до почетокот на пролетниот дел од сезоната.

>>> КОТВА.МК ВИ НУДИ ОДЛИЧНА ПОНУДА ЗА ЗИМУВАЊЕ НА ПОНИКВА <<<

Генералката пред стартот на вториот дел од шампионатот ќе биде на 6. февруари во Штип против бугарскиот второлигаш Септември Симитли.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!