ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

ФОТО: Борец со прва победа на подготовките во Анталија

Македонскиот прволигаш Борец денес запиша минимална победа на втората контролка на подготовките во Анталија.

>>> ПРОМО ЦЕНА 900 ДЕНАРИ НОЌЕВАЊЕ ЗА ТРОЈЦА ВО ОХРИД, РЕЗЕРВИРАЈТЕ НА КОТВА.МК <<<

Велешани со минимални 1:0 триумфираа над Каспиј Актау од Казахстан, а стрелец на единствениот погодок беше Ѓорѓи Ѓорѓиев.

На првиот тест Борец загуби од унгарскиот тим МТК. До крајот на подготовките Борец ќе одигран уште еден тест против Кабала од Азербејџан закажан за 21. јануари.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!