ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

ФОТО: Борец ремизираше на првиот тест во Златибор против Младост ГАД

Велешки Борец денес го одигра првиот контролен натпревар во Златибор против екипата на Младост ГАД од Нови Сад, Србија.

Натпреварот заврши без победник, со по два гола во мрежата (2:2).

За екипата на Борец стрелци на двата погодоци беа Ѓорѓи Ѓорѓиев и Кристијан Ефтимов.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!