ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

ФОТО: Борец продолжува со подготовките во Златибор

Велешки Борец од вчера ги започна главните подготовки за новата сезона од Првата македонска фудбалска лига. Велешани од вчера се „преселија“ во српскиот туристички центар Златибор.

Вкупно 21 фудбалер се на располагање на шефот на стручниот штаб Борче Христов.

Борец во Златибор треба да одигра и неколку контролни натпревари преку кои ќе ја темпира формата за новата сезона од ПМФЛ пред враќањето во Велес.

Минатата сезона Борец заврши на осмото место на табелата во Првата лига со 40 бодови и успеа да обезбеди сигурен опстанок.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!