ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

ФОТО: Борец ги започна подготовките за новата сезона

Борец денес ги стартуваше подготовките за новата сезона во Првата македонска фудбалска лига.

Тренерот Борче Христов изврши прозивка на фудбалерите, а потоа тимот го одработи и првиот тренинг.

Борец денес промовираше пет нови засилувања, а соработката за следната сезона ја продолжи со седум играчи.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!