ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

ФОТО: Беса Влазрими подобра од Башкими на пријателски меч на кој паднаа ПЕТ погодоци

Трета лига – Север по една година пауза поради ковид-протоколите конечно се враќа на фудбалската карта на Македонија.

Третолигашките од овој регион интензивно се подготвуваат за новата сезона, која треба да започне во првиот викенд од месец септември.

Вчера, Башкими и Беса Влазрими одиграа пријателски натпревар во рамки на летните подготовките за новата сезона. Мечот заврши со триумф за Беса Влазрими од 2:3.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!