ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

ФОТО: Беласица загуби на пријателска од Саса

Вчера на „Благој Истатов“ во Струмица се одигра пријателски меч помеѓу второлигаши Беласица и Каменица Саса, кој заврши со минимален триумф од 0:1 за екипата од Македонска Каменица.

ФОТО: СпортскаМрежа.МК

Саса до минималнио триумф стигна со погодокот од белата точка кој го постигна Дујовски во 56. минута од мечот.

ФОТО: СпортскаМрежа.МК

Во новата сезона од единствената Втора македонска фудбалска лига и двете екипи влегуваат со нови тренери. Беласица ќе биде предводена од Шефки Арифовски, а пак Саса од Иван Варадиновски.

ФОТО: СпортскаМрежа.МК

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!