ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

ФОТО: Беласица со минимален триумф над Септември Симитли

Македонскиот второлигаш Беласица денес одигра контролен натпревар против бугарскиот второлигаш Септември Симитли и истиот го доби со минимални 1:0.

Стрелец на единствениот погок беше Јахи Буши, а натпреварот се игра на теренот во вештачка трева во Струмица.

ФОТО: Спортска Мрежа
ФОТО: Спортска Мрежа

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!