ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

ФОТО: Беласица интензивно се подготвува за враќање во Прва лига

Струмичка Беласица продолжува со интензивните подготовки за враќање во Првата македонска фудбалска лига. Нов кормилар на струмичани во новата сезона од Втората лига – Исток ќе биде Александар Стојанов.

Претходно, како што објави Спортска Мрежа, Беласица ги задржа клучните и искусни играчи како Милушев, Сулев, Митевски, Калпачки и Коцев, а дополнително се водат преговори за ангажирање на неколку нови играчи.

Беласица во новата сезона влегува со единствена цел – враќање во елитата, откако минатата сезона заврши на последното место на табелата во Првата лига и експресно се врати во второлигашкото друштво.

Во однос на контролните натпревари, договорени се тестови против Детонит, Кожуф, Каменица Саса и Кит Го.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!