ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

ФОТО: Беласица ги започна подготовките, договорени и пријателските натпревари

Беласица ги започна подготовките за новата сезона од Втората македонска фудбалска лига.

Струмичани на 1. јули (петок) ги започнаа подготовките под водство на Шефки Арифовски, кој е нов шеф на стучниот штаб.

Спортска Мрежа дознава дека Беласица има договорено четири пријателски натпревар, а се бара противник за генералката.

ФОТО: Спортска Мрежа

Првиот пријателски меч струмичани го играат на 16. јули против Септември Симитли во Бугарија, на 23. против Кожуф, четири дена подоцна против Саса, а за 31. јули е закажан пријателски меч против Брегалница на „Благој Истатов“ под рефлектори, по повод 100 години од основањето на Беласица.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!