Турнири

ФОТО: Авто Лакер Панац е освојувач на турнирот „Св. Наум Охридски“, Дар Мар втор, Алфи Карбинци трето место

Авто Лакер Панац е освојувач на турнирот во мал фудбал „Св. Наум Охридски“, кој се одигра во штипско Стар Караорман.

Екипата на Дар Мар е второпласираната на турнирот, додека пак екипата на Алфи Карбинци беше подобра во битката за третото место против Сикоп Компани.

За најдобар голман беше прогласен Христијан Анакиев, додека пак за најдобар играч беше прогласен Мартин Димовски.

Спортска Мрежа како единствен спортски сајт во Македонија, кој известува за Третата македонска фудбалска лига, како и за македонските турнири во мал фудбал e медиумски покровител на турнирот во мал фудбал „Св. Наум Охридски“!

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!