ФудбалФутсал

ФОТО: Астибо не се појави на теренот во Свети Николе, службена победа за Овче Поле

Денес требаше да биде одигран дерби мечот меѓу Овче Поле и штипски Астибо во Свети Николе, но гостинската екипа од Штип не се појави во Спортската сала „Цар Самоил“ со што Овче Поле со службен резултат го добива натпреварот.

Revolution Development е софтверска компанија посветена на развој на врвни решенија за бизниси

Колото ќе биде комплетирано в понеделник со два натпревари. Форца ќе игра дерби со Конзули од Битола, а пак во Пробиштип силите ќе ги одмерат Црешово Топче и Клими.

ЗА СИТЕ ГОЛМАНИ НА ВОЗРАСТ ОД 7 ДО 19 ГОДИНИ – ПРИЈАВИ СЕ НА НАЈГОЛЕМИОТ ГОЛМАНСКИ КАМП НА БАЛКАНОТ – „РБ Охрид 2022“

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!