ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГАФудбал - ПРВА ЛИГА

ФОТО: Академија Пандев убедлива на тестот против Беласица во Струмица

Денес Академија Пандев и Беласица го одиграа првиот тест во рамки на зимските подготовки за пролетната полусезона на СЦ „Пандев“ во Струмица.

>>> ПРОМО ЦЕНА 900 ДЕНАРИ НОЌЕВАЊЕ ЗА ТРОЈЦА ВО ОХРИД, РЕЗЕРВИРАЈТЕ НА КОТВА.МК <<<

Прволигашот беше убедлив со 4:0 против второлигашот од Струмица, а „пандевци“ до триумф на првиот контролен тест стигнаа со погодоците на Томовски во 13. минута, Хаџановиќ во 25. минута, во вториот дел Пандев стрелаше во 57. минута, а Велиновски си постигна авто гол на три минути пред крајот на натпреварот.

Двајцата тренер шанса им дадоа на повеќемина фудбалери во текот на мечот.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!