ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

ФОТО: Академија Пандев го засили нападот со Виктор Ангелов

Виктор Ангелов е најново засилување за струмичкиот прволигаш Академија Пандев. 27-годишниот играч ќе биде големо засилување во нападот на „пандевци“.

>>> ПРООЦИЈА НА АПАРТМАНИ НА ПЛАТФОРМАТА ЗА ТУРИЗАМ – КОТВА.МК <<<

Ангелов во Струмица доаѓа од екипата на Волунтари од Романија, а во својата кариера има настапувано за голем број екипи меѓу кои Ујпешт, Широки Брег, Шкупи, Работнички.

„Добредојде Виктор и ти посакуваме многу голови во „сино-белиот“ дрес“, велат од Академија Пандев по потпишувањето на Ангелов.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!