ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

ФОТО: Академија Пандев ги стартуваше подготовките за новата сезона

Денес со почеток во 18:00 часот на Спортскиот центар „Пандев“ во Струмица и официјално Академија Пандев ги започна подговките за новата сезона во Првата македонска фудбаслка лига.

Повратници во тимот се отстапените во минатата сезона Михаилов, Донов и Ивановски.

„Пандевци“ за следните денови ги најавуваат и првите засилувања.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!