ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

ФОТО: Академија Пандев е посилна со Диме Димов кој се враќа после деветмесечна пауза поради повреда

После деветмесечна пауза поради повреда, Диме Димов се враќа во екипата на Академија Пандев.

На вчерашниот контролен натпревар во Антаија, Димов беше капитен на екипата и одигра 75 минути.

>>> ВИКЕНД ЗА ДВАЈЦА ВО КАМЕНА ВИЛА ВО СУВИ ЛАКИ – ПОНУДА НА КОТВА.МК <<<

Повредата е веќе минато, а стручниот штаб и соиграчите му даваат целосна поддршка за враќање на старата форма.

27-годишникот пред повредата беше еден од клучните играчи на струмичкиот прволигаш, па неговото враќање за пролетниот дел од сезоната ќе биде од клучно значење за Академија Пандев.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!